JESTEŚMY NA YOUTUBE.COM

Jasiński Jerzy


Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1983 - 1988 studiował na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w roku 1988 w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego, wraz z aneksem z malarstwa ściennego pod kierunkiem Edwarda Tarkowskiego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i technikami ściennymi. Wykonał cykle prac: "W ogrodzie", "Wypędzeni z raju", "Próba podziału". "Obrazy XXI wieku", "Poszukiwanie muzyki" oraz cykl obrazów dedykowanych Papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Cechy charakterystyczne malarstwa artysty:
Egzystencjalizm, ekspresjonizm, melancholia oraz zaduma nad światem i sensem istnienia; deformacja, bogata faktura, rytmika, kontrasty barwne, abstrakcyjne formy; poetyckie wizje, które są wyrazem własnych uczuć i przeżyć.

Twórczość artysty zaczyna się od podpatrywania natury, spoglądania na nią od własnej, osobliwej, ludzkiej strony, poprzez własne oczy - wrażliwe, widzące więcej, lepiej, dosadniej, ciekawiej; jest wnikliwym podpatrywaniem i próbą przekształcenia wizerunku natury poprzez pryzmat własnego kolorowego i bogatego wnętrza, własny intelekt, filozofię i postawę życiową, poprzez własne emocje, instynkt przy wykorzystaniu wiedzy i umiejętności.

To osobliwe widzenie daje artyście możliwości ukazania tajemniczego, ukrytego piękna natury (a nie tylko jej powierzchowności i płytkości), unikania przesadnej fantazji, odejścia od pokazywania natury w sposób udziwniony i popadania w głęboką, niezrozumiałą abstrakcję