JESTEŚMY NA YOUTUBE.COM

GALERIA DAP2

star


"W cztery oczy" | TERESA i DARIUSZ KOWALSCY
Jubileusz XXX-lecia pracy twórczej
01.10 - 14.10.2015 r. | Galeria DAP
Dom Artysty Plastyka Warszawa, Mazowiecka 11A
Wernisaż: 30.09.2015 r., godz.18.00

 

Teresa Pastuszka-Kowalska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, które ukończyła z medalem dla najlepszego absolwenta roku. Studia na wydziale RZEŹBY z aneksem z malarstwa ściennego w Akademii Sztuk Pięknych ukończyła w 1985 roku. W dorobku twórczym ma realizacje monumentalne w kraju i za granicą, kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w sympozjach, plenerach i akcjach. Ulubionym materiałem rzeźbiarskim jest marmur i ceramika.

Dariusz Kowalski - KODAR jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w rodzinnych Kielcach, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu po pierwszym roku kontynuował edukację w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale RZEŹBY. Dorobek twórczy stanowią monumentalne realizacje, plenery międzynarodowe, wystawy indywidualne i bogate uczestnictwo w przedsięwzięciach artystycznych. Najczęściej tworzy w brązie, granicie i piaskowcu.

Na wystawie prezentowane będą rzęźby, rysunki i dokumentacja niektórych realizacji monumentalnych. Tematyka prezentowanych prac obejmuje zagadnienia związane z człowiekiem, który często zajmuje się poszukiwaniem raju utraconego, dotyka tajemnicy istnienia aby widzieć granice dobra i zła. Wybór prac świadczy o różnorodności cyklów jakie dominowały w twórczości Teresy i Dariusza w czasie tych trzydziestu lat.